Nem tudtunk javítani az idegenbeli formán, kikaptunk Zalaegerszegen

2024.02.10.

Zalaegerszegre utazott szombaton a csapat a Tippmix férfikosárlabda NB I./A csoportjának huszadik fordulójában.

Paár Márk betegsége miatt ezúttal sem lépett még pályára.

A találkozó rögtön két hármassal kezdődött, mindkét csapat betalált messziről. Közel 4 perc játék után azonban Dalibor Damjanovic időt kért, hiszen egy labdaeladás után könnyű kosarat kapott a Kaposvár 11–5-ös kezdést követően. Újabb eladott labdák jöttek a vendégek részéről, melyekből leindítottak minket. Remy Abellt csak szabálytalanul tudták megállítani a palánk alatt, így az ő pontjai adtak egy kis lendületet a somogyi alakulatnak. A társakat láthatóan sikerült is feltüzelni, hiszen előbb a padról beálló Tahj Eaddy értékesített egy újabb faultos kosarat, majd Halmai Dániel távolról kiegyenlített 19–19-nél. Az első felvonás vége előtt még Szőke Bálint és az utolsó másodpercben amerikai irányítónk is bevágott egy-egy triplát. 23–27-re alakítva az állást.

Abell és Milos Koprivica remek 2-2 játékával kezdtük a következő tíz percet, szerb centerünk zsákolással fejezte be az akciót, mely talpra ugrasztotta a vendégszurkolók lelkes táborát. Nem hagyta magát a hazai csapat sem, Tóth Ádám kosarával és Oleksandr Mishula triplájával feljöttek 29–31-re a játékrész feléhez közeledve. Ezúttal is Eaddytől érkezett segítség, amikor megtorpanni látszott a támadójáték, gyorsan 5 pontot szerzett irányítónk. Szőke Bálint is hasznos perceket töltött a pályán, leszedett egy támadót amit vissza is tett így 7 pontra növelve a somogyi fórt. Tóth Ádámra nem igazán volt válaszunk, a ZTE magasembere 15 pontnál járt a félidőben.

A fordulás után a Zalaegerszeg át tudta venni a vezetést, miután a találkozó kezdetéhez hasonlóan pontatlanul támadtunk. 13–2-es azai rohanást hozott az első négy perc. Halmai labdaszerzésével törtük meg a lendületet, ami után Eaddy talált be, 54–49- re alakítva az állást. Halmai újabb remek védekezése könnyű Remy-kosarat hozott a másik oldalon. Hiába egyenlítettünk ki a fontos pillanatokban kosarat engedtünk a hazaiaknak. Ráadásul az utolsó perc is rosszul sikerült, amerikai irányítónk egymás után kétszer is eladta a labdát, amiből pontokat kaptunk.

Az utolsó játékrészben is nehezen szereztünk kosarat, tovább nőtt a ZTE előnye, 71–59-es állásnál kért időt Dalibor Damjanovic. A taktikai megbeszélés jól sikerült, 8–0-ás kaposvári rohanás követkzett, így a végjátékra zárkóztunk ellenfelünkhöz. 71–67-es állásnál kért időt Matthias Zollner vezetőedző. Tony Hollis Hicks kosaraival tartotta a különbséget a zalai gárda, 75–70-es állásnál kezdődött meg az utolsó három perc. Tahj Eaddy távolijával loptuk magunkat közelebb az utolsó két percre 78–75-nél.

A 23 pontig jutó Tóth Ádám kipontozódott egy perccel a vége előtt. Jean-Marie azonban csak az egyik büntetőt értékesítette, így 80–76-ra módosult az állás. A büntetőkkel eldőlni látszott a meccs, miután egy kihagyott kaposvári kísérlet után, Jeremiah Paige dobhatott a vonalról 84–76-ra alakítva az állást. Tízpontos különbségnél még időt kért Dalibor Damjanovic, de fél perccel a vége előtt már nem engedte ki a kezéből a meccset a ZTE.

Zalakerámia ZTE KK –Kometa Kaposvári KK 88–78 (23–27, 18–17, 23–13, 24–21)
Zalaegerszeg Városi Sportcsarnok, V.: Kapitány G., Minár L., Major Á.

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski B., Szőke B. 7/3, Abell 17, Jackson 16/3, Jean-Marie 7 Csere: Eaddy 22/12, Halmai D. 5/3, Koprivica 2, Bogdán B. 2, Puska B.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Zalakerámia ZTE KK: Paige 18/6, Hicks 24/6, Szalay D. 2, Ostojic 9, Tóth Á. 23 Csere: Keller I. 4, Csuti K., Mishula 5/3, Németh A. 3,
Vezetőedző: Matthias Zollner Edző: Baki Gergely

Dalibor Damjanovic: Gratulálok a ZTE együttesének, megérdemelten nyerte meg ezt a találkozót. Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés elé nézünk, de az első és a harmadik negyedben is elaludtuk a kezdést. Nagyon sok ostoba hibát követtünk el, arra készültünk, hogy kevés eladott labdánk legyen, de nem könnyű úgy játszani, hogy amikor erre készülünk, és visszajövünk a második félidőre, mégis sok labdát adunk az ellenfélnek. Nem koncentráltunk eléggé ma, amikor fontos lett volna. Folytatni kell a munkát és reméljük, hogy az elkövetkezőkben jobbak leszünk.

Dalibor Dmjanovic alakulata nem sokat tud pihenni, hiszen február 14-én a Kaposvár Arénában lépnek pályára 18 órakor.

2024.05.04 18:00