Megleptük az Albát, fegyelmezetten játszottunk a végjátékban

2024.02.14.

Az Alba Fehérvár ellen várt kemény meccs a Kaposvárra szerdán a Tippmix férfikosárlabda NB I./A csoportjának huszonegyedik fordulójában.

Ellenfelünk két légiósa nélkül állt ki, ugyanis a fehérváriak közleménye alapján James Dickey és Anthony Roberts pályán kívüli sportszerűtlen magatartásukkal vétettek a klub szabályzatai és etikai normái és a hatályos MKOSZ szabályok ellen.

Philmore rögtön egy nehéz triplával kezdte meg a pontgyártást a támadőidőt végén. Szőke Bálintot az ezúttal kezdő Milos Koprivica játszotta meg a palánk alatt. Fiatal tehetségünk ezt követően egy leindítást is megakadályozott. Dalibor Damjanovic nem volt elégedett a védekezéssel, így Vojvoda kosara után időt kért. Ezt követően ugyan javult védelmünk de lepattanókat engedtünk az Albának, akik azonnal kihasználtak minden hazai hibát. Krnjajski Boris triplájával vezettünk, azonban csak egy rövid időre. Újabb somogyi hibákat kihasználva 6-7 ponttal ellépett a vendég gárda, ám a padról beálló Remy Abell rögtön egy hármassal segítette a Kaposvárt.

A képre kattintva galéria nyílik!

A második negyedben Halmai vágott be egyet távolról, így 28–29-re zárkóztunk. Nem tudtuk átvenni a vezetést, mivel továbbra is becsúszott egy-egy hiba védőoldalon. Balogh Máté kosarával 28–33-ra ellépett a Fehérvár, ezért időt kért a Kaposvár. Ezt követően Szőke Bálint triplájával egyenlítettünk, de Vojvoda Dávid válaszolt a somogyi pontokra. A negyed második felében már jobban figyeltünk a védekezésre és a lepattanókra, sőt egy labdaszerzés után Halmai mehetett a gyűrűig 37–38-ra alakítva az állást. A légiósoktól is fontos pontok érkeztek a félidő előtt, James Jean-Marie és Abell is eredményes volt, majd Halmai büntetőivel vettük át a vezetést a szünetre. Halmai egyébként 11 ponttal a legeredményesebb kaposvári volt 20 perc után.

A pihenő után a vendégek Philmore és Chambers pontjaival erősen kezdtek. Szerencsére csapatunk sem maradt az öltözőben Jean-Marie zsákolással örvendeztette meg az Aréna közönségét. Ismét rákapcsolt azonban a Fehérvár Vojvoda és Barnett révén. 54–60-nál kért időt Dalibor Damjanovic. Sikerült megtörni a vendégek lendületet, Remy Abell és Tahj Eaddy megoldásaival zárkóztunk a harmadik etap végére. Ráadásul az utolsó percben Remy két triplát is elsüllyesztett, így négy pontos előnyből várhattuk a záró felvonást.

A záró játékrészben Halmai távolija ugrasztotta fel a szurkolókat, majd amerikai irányítónk parádés lefordulása után ismét robbant az Aréna. A faultos megoldással már 8 ponttal vezettünk. Szinte pontot sem engedtünk ebben a periódusban az Albának, Milos centerjátéka és egy kis közjáték után 12-vel is vezettünk. A vendégek edzője és egy játékos is technikait kapott. Nehéz végjáték várt azonban a fiúkra, ugyanis büntetőkkel zárkóztak Vojvodáék. Az utolsó percekben sorra pontozódtak ki a játékosok mindkét oldalon, és lőtávon belül kerültek a vendégek. Remy a hátára vette a csapatot és betörésből és fontos büntetőkből is eredményes volt bebiztosítva a győzelmet.

Sikerült tehát egy fegyelmezett végjáték után behúzni a találkozót és meglepni a két légiósát nélkülöző második helyezettet.

Legközelebb a válogatott szünetet követően idegenben, a fővárosban lépnek pályára a kaposváriak február 29-én 19 órakor.

Kometa kaposvári KK–Arconic-Alba Fehérvár 92–89 (23–27, 20–15, 23–20, 26–27)
Kaposvár Aréna 1400 néző, V.: Nagy Viktor, Szilágyi Bálint, Földesi Ádám.

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski B. 3/3, Eaddy 17, Szőke Bálint 5/3, Jackson 7, Koprivica 6 Csere: Bogdán B. Jean-Marie 10, Abell 30/9, Halmai D. 14/6.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan

Arconic-Alba Fehérvár: Chambers 24/6, Balogh M. 9/3, Vojvoda D. 22/3, Barnett 8/3, Philmore 21/3 Csere: Takács M., Fazekas M., Kass B. 5.
Vezetőedző: Jandro Zubillaga Edző: Kertész Dániel

Dalibor Damjanovic: Hatalmas gratuláció a játékosoknak! A ZTE elleni meccs hetében nélkülöztünk játékosokat edzésről, például Remyt is. Nem akarok nagyon belemenni, de ez az oka, hogy hasonló meccseket produkáltunk, mint amilyen a Zalaegerszeg elleni is volt. Az elmúlt két napban nagyon jó csapat ellen kellett készülnünk. Ez jól is sikerült. A játékosok kitartottak a taktika mellett. Nem tudtuk sokáig, hogy Remy játszani fog-e vagy sem, mivel korábban megsérült a válla és nem tudott edzeni. Nagy köszönet neki is, hogy segített nekünk korábban és ma is. A csapatnak is köszönöm, hogy odatették magukat. Külön köszönöm Tahj-nak, hogy követte a tervet és okosan használta a végén a faultját. Gratulálok az Albának is, sok sikert kívánok nekik! Feltehetően azért is tudtunk nyerni, mert szűkebb rotációt kellett használniuk. Két fontos játékosuk hiányzott. Gratulálok nekik a fair playhez is.

2024.04.27 18:00
KVGYMTOKLisaesther Rendezvényház és ÉtteremGyőri Kft.MarázPlastStier PincészetDreher Sörgyárak Zrt.Trattoria La PrimaAzúr Drogéria