Körmend után Debrecenben is nyert a Kaposvári KK

2012.10.14.

Debrecenben szerezte meg második győzelmét a 2012/2013-as NB I/A csoportos Férfikosárlabda-bajnokságban a Kaposvári KK együttese. A somogyiak a találkozó nagy részében vezettek, de a végén fordítaniuk kellett a végső sikerhez.

Factum Sport Debrecen–Kaposvári KK 74–76
(20–22, 14–20, 19–14, 21–20)

Debrecen, Oláh Gábor utcai csarnok, 700 néző. Vezette: Cziffra Cs., Gorka Sz., Fodor A.

Factum Sport Debrecen: Fekete S. (16), Pettis (11/3), Helmeczy (2), Cseh (16/12), Carter (13). Csere: Mladenovics (6/6), Boros (5/3), Vas (5), Kovács I. (-). Vezetőedző: Michael Schuurs.

Kaposvári KK: Dunn (21/3), Drahos (4), Swanston (16/6), Hendlein (9/3), Spica (22). Csere: Dávid (2), Szőke (-), Kiss K. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–3, 7. perc: 9–13, 12. perc: 22–24, 17. perc: 31–31, 22. perc: 36–45, 27. perc: 42–48, 32. perc: 56–61, 38. perc: 71–68. Kipontozódott: Boros (a 35. percben). Jók: Carter, Fekete, Cseh, illetve Spica, Dunn.

Dunn triplájával szerzett vezetést Debrecenben a Kaposvári KK, ám Carter zsákolásával és Cseh hármasával már a hazaiak tartottak előrébb. A Dávid helyén a kezdőcsapatban pályára lépő Hendlein Roland duplájával faragta a hátrányt a somogyi együttes. A folytatás is jól sikerült, hiszen Spica, valamint Swanston is betalált. A debreceniek bevetették Mladenovicsot is, aki Pettis helyén kapott lehetőséget Michael Schuurs vezetőedzőtől. Cseh két gyors duplával kiharcolta az egyenlítést a hajdúságiaknak, de a negyed végén Spica szavatolta a kaposvári vezetést.

A második negyedben a kispadról visszatérő Swanston is aktivizálta magát, 28–22-es kaposvári előnynél pedig – miután nyolc dobáskísérletet zsinórban elhibáztak játékosai – Michael Schuurs vezetőedző kért időt a debrecenieknek. A Mladenovics, Carter, Pettis trió révén 31–31-re módosult az eredmény, amikor Fekete Ádám vezetőedző is magához rendelte csapatát. Ezt követően Drahos és Swanston ért el újabb találatokat, így 42–34-es kaposvári vezetéssel zárult a második negyed.

A nagyszünetet követően Cseh és Carter pontjaival nyitott újabb rohamot a felzárkózás érdekében a Debrecen, 42–45-nél pedig újabb kaposvári időkérés következett. A somogyiak helyzetét nehezítette, hogy alig négy perc alatt begyűjtötték negyedik faultjukat. A játékrész végén Boros és Vas révén lopakodott közelebb a hazai alakulat, ám Dunn és Spica a lehető legjobbkor talált a gyűrűbe. Ezzel együtt ezt a negyedet a debreceniek nyerték. Nyílt maradt a meccs a záró játékrészre, melynek elején felváltva estek az újabb kosarak. Pettis triplájával hosszú idő után ismét a debreceniek álltak nyerésre, hat perccel a vége előtt pedig egyre nőtt a két csapat közti különbség. Cseh triplái ellen nem tudtak mit tenni a kaposváriak, így csak futottak az eredmény után. hihetetlen izgalmakat hozott az utolsó két perc. Dunn 71–70-re hozta fel a vendégeket, Spica pedig újra előnyhöz jutatta a somogyiakat. A hazai oldalon Fekete S. három pontot gyűjtött, de erre Spicának és Dunnak is volt még válasza, így végül a második győzelmüknek örülhettek a vendégek.

2024.10.26 16:45