Hazai pályán szenvedett vereséget csapatunk.

Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 75–84 (22–25, 20–16, 17–31, 16–12)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző, vezette: Pálla Z., Szabó G., Kulcsár T.Kaposvári KK: Wisseh (10), Fraizer (6), Cooke (19/6), Hendlein (24/3), Simms (11). Csere: Fodor M. (3), Grebenár (-), Baki (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla (13/9), Norfleet (6/3), Benke (16/3), Szabó Zs. (12/12), Drungilas (22). Csere: Mohácsi (-), Kerpel Fronius (5/3), Wright (10). Vezetőedző: Bencze Tamás. Edző: Heinrich Róbert.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–5, 7. perc: 18–17, 12. perc: 22–27, 17. perc: 36–32, 22. perc: 47–45, 27. perc: 54–58, 32. perc: 65–74, 37. perc: 70–81. Jók: Cooke, Hendlein, illetve Ubilla, Drungilas, Benke, Szabó Zs.

A kiemelt kockázatúvá minősített találkozónak megfelelően komoly biztonsági intézkedés előzte meg a találkozót. A központi előírásoknak megfelelően a rendező klub kénytelen volt kiüríteni még egy szektort a vendégek számára fenntartott lelátórész mellett, így a hazai drukkereknek igencsak össze kellett húzni magukat.
A kaposváriak tavaly őszi, Zalaegerszegen aratott bravúros győzelme után nagy kérdés volt, hogy a somogyiak meg tudják-e ismételni az akkori teljesítményt. Nem titkoltan fűtötte a visszavágás a vendégeket, s többek közt a két, az elmúlt szezont még Kaposváron töltő Benke Szilárd és Emmanuel Ubilla is fogadkozott, hogy ezúttal ők aratnak diadalt.
Bencze Tamás a zalaiak vezetőedzője a meccs előtt kiemelte, hogy a legutóbb játszott összecsapáson már a korábbiaknál jobban védekezett csapata, s bízott abban, hogy ez a tendencia még tovább javul majd.
Fekete Ádám, a hazaiak vezetőedzője azt fejtegette, hogy csapatának elsősorban a saját játékával kell foglalkozni és minél koncentráltabban teljesíteni a pályán.
A szurkolók szerint bár még az alapszakaszban járunk a  meccs jelentőségét tekintve már rájátszás szintű összecsapás lesz a felek közt.
Nagy hangpárbajjal kezdődött a meccs, Benke szerezte az első pontokat, majd Ubilla is betalált kintről. Egymás után maradtak ki a hazai lehetőségek, így csupán a harmadik percben születtek az első kaposvári pontok Cooke büntetői után. Hiába fordított perceken belül a somogyi egylet, a harmadik triplát szerző Ubilla ismét a vendégeket jutatta előnyhöz. Minden labdáért óriási harc dúlt a felek közt, jelezve, hogy komoly téttel bír az találkozó. Az első játékrészben három pontos előnyt kovácsolt a zalai alakulat, amely a hazai hibákat kihasználva növelte a különbséget. Valóban jól védekeztek a vendégek, akik rendre megszerezték a labdákat a kaposvári támadások nyomán és nem volt meglepő a 29–22-es vezetésük. Hiába zárkóztak a somogyiak Simms harmadik személyi hibája érzékenyen érintette a hazaiakat. Cooke tett sokat azért, hogy meccsben maradjon csapata, Wisseh pedig 32–32-re egyenlített. A negyed végén Hendlein harcolt nagyot az ellenfelekkel, oroszlánrészt vállalva a 42–41-es vezetésben. A nagyszünet után is felváltva estek a kosarak, egyik csapat sem tudott elszakadni ellenfelétől. Wisseh végre pontokat is szerzett, de Fraziernek nagyon nem ment a játék. A megtorpanást két triplával büntette a zalai csapat, amely Norfleet hármasával már 56–54-re vezetett. Simmset negyedik hibája miatt cserélni kellett, így Drungilas könnyebb helyzetben volt a palánkok alatt. A 15–0-ás zalai  roham után végre Hendlein 2+1-es akciója következett. A triplákat hibátlanul dobó zalaiak megérdemelten fordulhattak 72–59-es vezetéssel a negyedik negyedre. Elkeseredetten próbálta ledolgozni hátrányát a Kaposvári KK, amely már az idővel is versenyt futott. Óriási akaraterővel ót pontig sikerült felzárkózni ugyan, de Szabó Zsolt triplája és Benke zsákolása visszaállította a tíz körüli különbséget. A kilenc pontos vereség ráadásul azt is jelenti, hogy az egymás elleni mérlegben is a zalaiak lesznek jobbak.
Fekete Ádám: – Kevesebb hibával játszott a ZTE, mint mi. Ma abban vallottunk kudarcot, amiben eddig jók voltunk. Nem támadtunk csapatként és türelmesen. Nagy lehetőséget szalasztottunk el, de továbbra is harcolunk a felsőházért. Köszönjük a szurkolóknak, hogy kitartottak mellettünk. Eddig kiválóan teljesítettünk, sokat dolgoztunk, azzal teremtettünk lehetőséget magunknak, hogy itt tartunk. Ezúttal gyengén játszottunk, ezért elnézést kérünk.
Bencze Tamás: – Látszott, hogy miért jöttünk ide. Nagyon motiváltan, nagy akarással kosárlabdáztunk. A harmadik negyedtől uraltuk a meccset. Minden célunkat megvalósítottuk. Elsősorban győztünk, ráadásul olyan különbséggel, hogy előnybe is kerültünk az egymás elleni harcban. Ennél többet nem lehetett kihozni a meccsből. Óriási köszönet a minket elkísérő szurkolóknak, akik hazai hangulatot teremtettek a csarnokban.

A kaposváriak tavaly őszi, Zalaegerszegen aratott bravúros győzelme után nagy kérdés volt, hogy a somogyiak meg tudják-e ismételni az akkori teljesítményt. Nem titkoltan fűtötte a visszavágás a vendégeket, s többek közt a két, az elmúlt szezont még Kaposváron töltő Benke Szilárd és Emmanuel Ubilla is fogadkozott, hogy ezúttal ők aratnak diadalt.Bencze Tamás a zalaiak vezetőedzője a meccs előtt kiemelte, hogy a legutóbb játszott összecsapáson már a korábbiaknál jobban védekezett csapata, s bízott abban, hogy ez a tendencia még tovább javul majd. Fekete Ádám, a hazaiak vezetőedzője azt fejtegette, hogy csapatának elsősorban a saját játékával kell foglalkozni és minél koncentráltabban teljesíteni a pályán.A szurkolók szerint bár még az alapszakaszban járunk a  meccs jelentőségét tekintve már rájátszás szintű összecsapás lesz a felek közt.  Nagy hangpárbajjal kezdődött a meccs, Benke szerezte az első pontokat, majd Ubilla is betalált kintről. Egymás után maradtak ki a hazai lehetőségek, így csupán a harmadik percben születtek az első kaposvári pontok Cooke büntetői után. Hiába fordított perceken belül a somogyi egylet, a harmadik triplát szerző Ubilla ismét a vendégeket jutatta előnyhöz. Minden labdáért óriási harc dúlt a felek közt, jelezve, hogy komoly téttel bír az találkozó. Az első játékrészben három pontos előnyt kovácsolt a zalai alakulat, amely a hazai hibákat kihasználva növelte a különbséget. Valóban jól védekeztek a vendégek, akik rendre megszerezték a labdákat a kaposvári támadások nyomán és nem volt meglepő a 29–22-es vezetésük. Hiába zárkóztak a somogyiak Simms harmadik személyi hibája érzékenyen érintette a hazaiakat. Cooke tett sokat azért, hogy meccsben maradjon csapata, Wisseh pedig 32–32-re egyenlített. A negyed végén Hendlein harcolt nagyot az ellenfelekkel, oroszlánrészt vállalva a 42–41-es vezetésben.

A nagyszünet után is felváltva estek a kosarak, egyik csapat sem tudott elszakadni ellenfelétől. Wisseh végre pontokat is szerzett, de Fraziernek nagyon nem ment a játék. A megtorpanást két triplával büntette a zalai csapat, amely Norfleet hármasával már 56–54-re vezetett. Simmset negyedik hibája miatt cserélni kellett, így Drungilas könnyebb helyzetben volt a palánkok alatt. A 15–0-ás zalai  roham után végre Hendlein 2+1-es akciója következett. A triplákat hibátlanul dobó zalaiak megérdemelten fordulhattak 72–59-es vezetéssel a negyedik negyedre. Elkeseredetten próbálta ledolgozni hátrányát a Kaposvári KK, amely már az idővel is versenyt futott. Óriási akaraterővel ót pontig sikerült felzárkózni ugyan, de Szabó Zsolt triplája és Benke zsákolása visszaállította a tíz körüli különbséget. A kilenc pontos vereség ráadásul azt is jelenti, hogy az egymás elleni mérlegben is a zalaiak lesznek jobbak.