A nagy hajrá is kevés volt, a Falco jutott a négy közé

2017.05.19.

Bár óriásit hajrázott végül vereséget szenvedett a Falco KC elleni negyeddöntős meccsen csapatunk, így a hetedik helyen fejezte be a 2016/2017-es bajnokságot.

Kaposvári KK–Falco Vulcano Energia KC Szombathely 77–84 (24–26, 9–19, 18–22, 26–17)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Földházi T., Cziffra Cs., Török R.
Kaposvári KK: Wisseh (11), Fodor M. (10), Frazier (17/6), Cooke (14/6), Hendlein (14). Csere: Simms (7), Baki (3/3), Grebenár (-), Papp P. (1). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Falco KC Szombathely: Govens (23/3), Váradi B. (6), Barham (4), Pustahvar (14/9), Tóth N. (6). Csere: Medford (11/3), Zsigeranovics (18/3), Bognár K. (2), Kovács P. (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Váradi Kornél.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–2, 7. perc: 16–17, 12. perc: 27–34, 17. perc: 33–40, 22. perc: 35–48, 27. perc: 41–58, 32. perc: 53–67, 37. perc: 62–74. Kipontozódott: Hendlein (a 39. percben), illetve Govens (a 38. percben). Jók: , illetve Govens, Zsigeranovics, Váradi B., Pustahvar, Medford.
A bajnoki negyeddöntő negyedik összecsapására készülődött a két együttes. A találkozó arról volt hivatott dönteni, hogy a Kaposvári KK versenyben marad-e a párharcban, vagy a Falco KC lezárja azt, s biztosítja helyét a legjobb négy között.
A nyári hőségben rajtoló összecsapás első támadását a kaposváriak vezethették, a jobb kezén két ujját egymáshoz kötve viselő Hendlein pedig mindkét büntetőt értékesítve szerzett vezetést csapatának. A vendégek jobbára csak szabálytalanul tudták megakadályozni a hazaiak pontszerzési kísérleteit, de a mezőnyfaultokkal eredményesen tördelték a játékot. Amikor Frazier ki tudott szabadulni a szoros védőőrizetből azonnal pontokkal vetette észre magát, a vasiak pedig Govensre számíthattak rendszeresen. A hetedik percben egy szituációt visszanéztek videón a játékvezetők, de mehetett tovább a meccs. Váradi ziccerével vezetett először a Falco 16–17-nél, és Govend duplájával a negyedet is sikerült megnyerniük. A folytatásban Jött Simms és Zsigeranovics is, s utóbbi beszállása volt sikeresebb. A 13. percben 27–34-nél időt is kellett kérnie Fekete Ádámnak, csapata pedig elkeseredetten küzdött az egyenlítésért. Szervezettebben kosárlabdázott a szombathelyi alakulat, amely a hazai hibákat kihasználva tíz pont feletti előnyt kovácsolt a félidő végéig, a lepattanó csatát csúnyán elvesztő somogyiakkal szemben. A szurkolókon semmi nem múlott állva tombolva küldték csatába a hazaiakat. Hendlein duplájára azonban azonnal jött Pustahvar triplája. Társai remekül játszották meg Zsigeranovicsot a palánk alatt, ő pedig szorgosan gyűjtötte pontjait. Nagyon nem ment a kaposváriaknak, a kihúzódó Zsigeranovics pedig a hármas vonalon túlról is betalált 43–61-re alakítva ezzel az eredményt. Bármely felállásban próbálta ki csapatát Fekete Ádám edző, ezen az estén harminc percig nem úgy ment a játék, mint korábban a negyeddöntőben.
A záró szakaszra 16 pontos vendégelőnnyel fordultak a csapatok, s még megpróbálta a lehetetlennek látszó feladatot teljesíteni a kaposvári alakulat. Wisseh agilisabbá vált, s némiképp sikerült is faragni a hátrányon. 69–70-nél pedig időt is kért Szrecsko Szekulovics. A 37. percben Váradi ellen ítéltek technikait, mert eljátszotta, hogy szabálytalankodtak ellene. Vészesen fogyott az idő, s a Falco még mindig őrizte tíz pont feletti előnyét. Cooke triplája hozta még közelebb a hazaiakat, Govens pedig két perccel a vége előtt kipontozódott. A reklamáló Cooke is begyűjtött egy technikait, Hendlein kipontozódása után pedig bár mindent megpróbáltak a kaposváriak már nem tudták ledolgozni a hátrányt.
A hazai szurkolók hálásak voltak a küzdeni akarásért és hosszú percekig ünnepelték kedvenceiket.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Falco-Vulcano Energia KC javára.
Fekete Ádám: – Méltó ellenfelek voltunk ebben a kemény párharcban, szerettünk volna egy újabb esélyt kivívni, hogy vasárnap is pályára léphessünk Szombathelyen. Ezúttal azonban jobb volt a Falco, a 26–50-es lepattanó aránnyal nem lehet meccset nyerni. Az utolsó pillanatig küzdöttünk, ám ezúttal csak a különbség csökkentésére volt elég. A realitásokat nézve azonban büszkének kell lennünk az elért eredményünkre.
Szrecsko Szekulovics: – Óriási eredménynek tartom, hogy bejutottunk a legjobb négy közé. Nagyon erős ellenféllel játszottunk és tudtunk, hogy nem fehér zászlóval jön ellenünk a Kaposvár. Nagyon jól felkészültünk erre a játékukból és tudtuk, hogy kulcskérdés lesz a lepattanók megszerzése. Nagyon nehéz periódus volt és igen kemény összecsapásokat nyertünk meg. Sok sikert kívánok a Kaposvárnak a következő szezonban!

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–2, 7. perc: 16–17, 12. perc: 27–34, 17. perc: 33–40, 22. perc: 35–48, 27. perc: 41–58, 32. perc: 53–67, 37. perc: 62–74. Kipontozódott: Hendlein (a 39. percben), illetve Govens (a 38. percben). Jók: Wisseh, Hendlein, Frazier, Fodor M., Cooke, illetve Govens, Zsigeranovics, Váradi B., Pustahvar, Medford.
A bajnoki negyeddöntő negyedik összecsapására készülődött a két együttes.

A találkozó arról volt hivatott dönteni, hogy a Kaposvári KK versenyben marad-e a párharcban, vagy a Falco KC lezárja azt, s biztosítja helyét a legjobb négy között.A nyári hőségben rajtoló összecsapás első támadását a kaposváriak vezethették, a jobb kezén két ujját egymáshoz kötve viselő Hendlein pedig mindkét büntetőt értékesítve szerzett vezetést csapatának. A vendégek jobbára csak szabálytalanul tudták megakadályozni a hazaiak pontszerzési kísérleteit, de a mezőnyfaultokkal eredményesen tördelték a játékot. Amikor Frazier ki tudott szabadulni a szoros védőőrizetből azonnal pontokkal vetette észre magát, a vasiak pedig Govensre számíthattak rendszeresen. A hetedik percben egy szituációt visszanéztek videón a játékvezetők, de mehetett tovább a meccs. Váradi ziccerével vezetett először a Falco 16–17-nél, és Govend duplájával a negyedet is sikerült megnyerniük. A folytatásban Jött Simms és Zsigeranovics is, s utóbbi beszállása volt sikeresebb. A 13. percben 27–34-nél időt is kellett kérnie Fekete Ádámnak, csapata pedig elkeseredetten küzdött az egyenlítésért. Szervezettebben kosárlabdázott a szombathelyi alakulat, amely a hazai hibákat kihasználva tíz pont feletti előnyt kovácsolt a félidő végéig, a lepattanó csatát csúnyán elvesztő somogyiakkal szemben. A szurkolókon semmi nem múlott állva tombolva küldték csatába a hazaiakat. Hendlein duplájára azonban azonnal jött Pustahvar triplája. Társai remekül játszották meg Zsigeranovicsot a palánk alatt, ő pedig szorgosan gyűjtötte pontjait. Nagyon nem ment a kaposváriaknak, a kihúzódó Zsigeranovics pedig a hármas vonalon túlról is betalált 43–61-re alakítva ezzel az eredményt. Bármely felállásban próbálta ki csapatát Fekete Ádám edző, ezen az estén harminc percig nem úgy ment a játék, mint korábban a negyeddöntőben. A záró szakaszra 16 pontos vendégelőnnyel fordultak a csapatok, s még megpróbálta a lehetetlennek látszó feladatot teljesíteni a kaposvári alakulat. Wisseh agilisabbá vált, s némiképp sikerült is faragni a hátrányon. 69–70-nél pedig időt is kért Szrecsko Szekulovics. A 37. percben Váradi ellen ítéltek technikait, mert eljátszotta, hogy szabálytalankodtak ellene. Vészesen fogyott az idő, s a Falco még mindig őrizte tíz pont feletti előnyét. Cooke triplája hozta még közelebb a hazaiakat, Govens pedig két perccel a vége előtt kipontozódott. A reklamáló Cooke is begyűjtött egy technikait, Hendlein kipontozódása után pedig bár mindent megpróbáltak a kaposváriak már nem tudták ledolgozni a hátrányt. A hazai szurkolók hálásak voltak a küzdeni akarásért és hosszú percekig ünnepelték kedvenceiket.Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Falco-Vulcano Energia KC javára.