Hosszabbítás után nyert a Sopron Kaposváron

2023.10.27.

Az előző fordulóban az első győzelmét megszerző Sopront fogadta a Kaposvár az Arénában szombaton a Tippmix férfikosárlabda NB I./A csoportjának ötödik fordulójában.

Az összecsapáson már számíthatott Váradi Kornél a Paks ellen betegség miatt hiányzó Halmai Dánielre és Milos Koprivicára is.

A vendégek magasemberei, Da Silva és Banyard törtek borsot a somogyiak orra alá az első perekben. Hazai oldalon Ronald Jackson gyors öt ponttal kezdett. A padról beálló Puska Bence hárompontos soproni vezetésnél szerzett labdát, melyből Remy Abell indulhatott értékesítve a faultos ziccert. Négy alkalommal is eladtuk a labdát az első tíz percben, ráadásul szerb centerünk beütötte második személyi hibáját is a negyed vége előtt. Ideálisabb kezdésre számítottak a hazaiak.

A képre kattintva galéria nyílik!

A második játékrészben csapatkapitányunk, Krnjajski Boris és Paár Márk kosaraival zárkóztunk. Az elmúlt héten remeklő tehetségünk ötpontos hátránynál szerezte meg a labdát a tavaly Kaposváron is pattogtató Dayon Griffintől, így tudtunk faragni a különbségből. A Somogyban is megfordult amerikai légiós azonban harmadik tripláját is elsüllyesztette később a hazai gyűrűben, így Váradi Kornél időt kért. A megbeszélés után Paár Márk és Halmai Dániel tripláival egyenlítettünk percekkel a szünet előtt. A Paks ellen remeklő Paár ott folytatta, ahol abbahagyta legutóbb. Palánk alatt kapott lehetőséget pozíciójátékra, amelyből kiosztotta Abellnek, aki bevágta a hármast. A meccs során először vettük át a vezetést egy 10-3-as rohanásnak köszönhetően.

A fordulás után rögtön Paár szerzett labdát és vitte a gyűrűig. A Sopron az öltözőben maradt, három perc alatt mindössze egy kosarat szereztek, míg kaposvári oldalon jól sikerültek a dobások, hétpontos előnynél kért időt Bors Miklós soproni vezetőedző. Ismét zárkózott a vendég egylet, miután David Nichols gyorsan 9 pontot szerzett. A vendégek rohanásának csapatkapitányunk vetett véget, amikor egy betörés alkalmával gyönyörű fej mögötti passzal hozta kihagyatatlan helyzetbe Fazekas Mátét.

Az utolsó negyedben rákapcsoltunk, előbb Ronald Jackson vágta be a triplát, majd Paár Márk is betalált hármasból, tíz pontra növelve a kaposvári előnyt. Tudtuk is őrizni fórunkat, a jó védekezésnek köszönhetően, sőt Abell középtávoli dobásával már 12 pont is volt a különbség 6 perccel a vége előtt. Soproni oldalon Dayon Griffin talált be a triplavonalon túlról, így 70–63-as állásnál időt kért Váradi Kornél négy és fél perccel a lefújás előtt. Habár 5 pontra is feljöttek a vendégek lassult a lendületük és Remy Abell egymás utáni kosarainak köszönhetően ismét elléptünk a hajrá előtt.

A végjáték azonban kihagyott dobásainknak és egy eladott labdának köszönhetően szorosra sikerült 30 másodperccel a vége előtt 77–75-ös állásnál Váradi Kornél kért időt. Ezt követően nem sikerült felhoznunk a labdát, megszerezte a Sopron, Paár Márk pedig csak szabálytalanul tudta megállítani Nicholst, aki értékesítette a két büntetőt kiegyenlítve a meccset. Magyar tehetségünk ráadásul ki is pontozódott. Abell dobása másodpercekkel a vége előtt kimaradt így hosszabbítás következett.

A ráadásban a Sopron kezdet jobban. Négypontos hátránynál Krnjajski Boris nehéz ziccerével zárkóztunk. Később az akkor már 29 pontnál tartó Abellt faultolták, aki azonban kihagyta a büntetőket kétpontos hátránynál. Ronald Jackson leszedte a támadót, ami után Abell javított, triplájával 86–85 re átvettük a vezetést. Felrobbant az Aréna, de sokáig nem örülhettünk ismét pontot szerzett a Sopron, náluk volt az előny. Az utolsó támadásnál egypontos hátránynál Koprivica dobhatott üresen középtávolról, ám kimaradt és a lepattanóért folytatott harcban szabálytalan volt a Kaposvár, így a vendégek örülhettek a ráadás végén.

A hatodik fordulóban a Debrecen otthonában lépnek pályára a kaposváriak  november 4-én 19 órakor.

NB I./A - 5. forduló
Kometa Kaposvári KK–Sopron KC 86–88
(14–19, 24–18, 14–19, 17–21, 9–11) – hosszabbítás után
Kaposvár Aréna, 1600 néző. V.: Goda László, Ádám József, Györfy Rúben

Kometa Kaposvári KK: D. Jackson 8, Paár M. 14/6, Abell 32/12, R. Jackson 14/6 , Koprivica 6 Csere: Fazekas M. 2, Puska B., Krnjajski B. 6, Bogdán B., Halmai D. 4/3.
Vezetőedző: Váradi Kornél Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan

Sopron KC: Nichols 33/9, Meszlényi R. 2, Griffin 19/15, Banyard 1, Da Silva 17 Csere: Molnár M. 9, Archibald 7, Csendes P., Sitku M., Fazekas C. Vezetőedző: Bors Miklós.
Kipontozódott: Paár M. (a 40. percben ill. Meszlényi R. (a 37. percben).

Váradi Kornél: – Amíg azt követtük, ami alapján felépítettük a mérkőzésünket addig ez egy megnyert találkozó volt. Ez természetesen nem von le semmit a Sopron érdeméből, hiszen nagyot harcoltak és gratulálok nekik a győzelemhez. Jobban okolhatjuk magunkat, vezetünk 12 ponttal, van még három faultunk és utána a Sopront engedjük futni, úgy, hogy nem használjuk ezeket a faultokat és a tranzíciós játékot addig egész meccsen jól kontrolláltuk. Ez volt a találkozó kulcspontja. A végjátékban a Sopron volt higgadtabb. 17 eladott labdánk volt, ami nem jellemző ránk, ez is egy sarkalatos pontja volt a meccsnek. Pakson volt egy nem várt győzelmünk szerettük volna ezt folytatni hazai pályán, sajnos nem sikerült behúzni bármennyire is nehéz összecsapásra számítottunk. Dolgozunk tovább, hosszú még a bajnokság. Látjuk miben kell még fejlődni, hogy az ilyen mérkőzéseket meg tudjuk nyerni.

2024.10.26 16:45