Jobban hajrázott a MAFC U21 a tartalékos kaposvári fiatalok ellen

2024.10.17.

A kaposvári fiatalok az Újbuda MAFC U21 csapatát fogadta az NB/I. B Piros csoport utánpótlás bajnokságának negyedik fordulójában csütörtökön.

A találkozón meglehetősen hiányos kerettel tudtak kiállni a hazaiak. Hajduk Attila Miskolcon sérült meg, továbbá Szőke Balázs nem számíthatott Pucz Zalán és Fehérvári Csegő játékára sem.

#mce_temp_url#
A képre kattintva galéria nyílik!

Az első percek kiegyenlített játéka után kisebb előnyre tettek szert a vendégek. A hátrányukat azonban nemhogy ledolgozták a kaposváriak, de Schlichter Barnabás remek támadólepattanózásának és pontjainak köszönhetően a vezetést is átvették. A nyitónegyed végén több lepattanót is átengedtek védőoldalon a somogyiak, így 20–23-as vezetéssel várta a folytatást a MAFC.

A második negyedben is adódtak gondok a lepattanó labdák megszerzésével hazai oldalon. A játékrész végéig ezt sikerült rendezni és a zöld-fehér fiatalok védelme is jobban nézett ki, mint az első tíz percben. Ennek köszönhetően 49–41-es állásnál mehettek pihenni a csapatok. Szőke Balázs csapatából hárman is tíz pont felett jártam már (Czink, Nagy és Schlichter).

A fordulás után jobban kezdett a MAFC, az előnyt megőrizte a Kaposvár, de pár pontra olvadt csak. A harmadik etap végéhez közeledve Gálos Zsombor egymás után két triplát is vágott, így lett 69–57. az állás.

Az utolsó tíz percet ismét a vendégek kezdték jobban, és két pontra feljöttek, majd Molnár Tamás faultos kosarával vették át a vezetést 72–73-nál. Kihasználta a MAFC ezt a lendületet és tovább növelte a különbséget. Nagy Barnabás hármasával zárkózott a somogyi gárda 80–82-nél a negyed felén túl. Szőke Balázs időt kért, mivel hamar kilenc pontra nőtt a különbség és már csak három perc volt vissza a találkozóból. Eladott labdákat hozott a következő két kaposvári támadás, így már nem tudta megfordítani a meccset a csapat.

Kometa Kaposvári KK U21–Újbuda MAFC U21 84–95 (20–23, 29–18, 23–24, 12–30)
Kaposvár Aréna, V.: Szücs Sz., Pöttendi G.

Kometa Kaposvári KK U21: Horváth Á. 9/3, Bellai A. 6, Czink L. 11/3, Nagy B. 21/6, Bogárdi D. 10. Csere: Schlichter B. 12, Czeibert S. 6/6, Gálos Zs. 7/6, Látrányi Á. 2, Sághy T. Edzők: Filipovic Gordan, Szőke Balázs.

Az Újbuda MAFC U21 legjobb dobói: Molnár T. 22/9, Herló G. 18/6.

U21-es csapatunk legközelebb idegenben lép pályára, az Óbudai Kaszások fiataljai ellen október 26-án 19 órakor.

2024.10.26 16:45