Remek első félidő után végig megőrizték a vezetést fiataljaink
Az NB/I. B Piros csoport utánpótlás-bajnokságának 25. fordulójában korán nagy előnyre tett szert a kaposvári U21-es csapat, amit aztán a végéig őrizni tudtak a somogyiak.
Visszatért az U21-es keretbe sérülését követően - még ha rövid időre is- Paár Márk. Antalics Dániel is remekül tért vissza térdműtétjét követően, valamint ezúttal Pucz Zalán is többet játszott az U21-es találkozón.
Jól kezdtek a fiúk, korán 12–6-os előnyre tettek szert. Eleinte tudta tartani a lépést a Jászberény, és 1 pontra zárkózott majd Czink László triplájával és Pucz Zalán pontjaival magabiztos vezetéssel zártuk az első tíz percet.
A második negyedben Pucz és a sérülésből visszatérő Antalics Dániel vezetésével gyorsan 20 pontosra nőtt a különbség a hazaiak javára. A félidőre is maradt az 55–35-ös állás.
A fordulás után elkezdett fogyni a lendület. Az utolsó négy percet megelőzően Szőke Balázs időt kért, amikor csapata már csak 63–55-re vezetett. A záró felvonásra ez a különbség négy pontra csökkent.
67–63-as állásnál kezdődött az záró játékrész. Pucz Zalán eddigre már 25 pontnál tartott 18 perc alatt. Látrányi Ákos remek passzát Schlichter Barnabás váltotta kosárra a gyűrű alatt, így 79–71-nél sikerült kicsit növelni a somogyi fóron 5 perccel a vége előtt. A végén aztán egy kaposvári időkérés után Látrányi Ákos hármasa biztosította be a hazai győzelmet.
Kometa Kaposvári KK U21–Jászberényi KSE U21 92–81 (24–17, 31–18, 12–28, 25–18)
Kaposvár Aréna, V.: Koncsek B., Ács D.
Kometa Kaposvári KK U21: Látrányi Á. 10/3, Paár M., Hajduk A. 15/6, Szőke B., Antalics D. 10/3. Csere: Pucz Z. 27/9, Czink L. 14/6, Sághy T., Gálos Zs. 13/9, Schlichter B. 3, Bellai A., Horváth Á.
Edzők: Filipovics Gordan, Szőke Balázs.
A Jászberényi KSE U21 legjobb dobói: Hamar B. 21/9, Sárközy Z. 17.
A fiatalok legközelebb április elsején húznak mezt a Vasas Akadémia U21-es csapata ellen 15 óra 45 perckor idegenben.